JSTE
 
Home
Technika
Výjezdová jednotka
Soutěžní družstva
Fotogalerie
Videa
Historie
 Prevence
Ke stažení
Diskuse
Kontakt
Odkazy

 

 
ROK 2017
ROK 2016
ROK 2015
ROK 2014
ROK 2013
ROK 2012
ROK 2011
ROK 2010
ROK 2009
ROK 2008
ROK 2007
ROK 2006
ROK 2005
 

 

Důležité telefonní čísla
IZS
Integrovaný záchranný systém
112
HZS
Hasičský záchranný sbor
150
ZZS
Zdravotní zachraná služba
155
POLICIE
Policie České republiky
158
MĚSTSKÁ POLICIE
156
UDÁLOSTI  ROKU 2017

      

POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY - Horní Jasenka

Dne 28. 12. v 23:56 byl naší jednotce pomocí sirény a sms zpráv vyhlášen poplach. Dle informací se mělo jednat o požár sazí v komíně rodinného domu na Horní Jasence. Naše jednotka vyjela s DA Ford Transit a CAS Praga V3S v počtu 8+1. V době příjezdu na místě události již zasahovala jednotka HZS Vsetín. Provedeným průzkumem za pomocí termokamery se požár nepotvrdil a naměřené hodnoty byly nízké, proto velitelem zásahu bylo místo událostí předáno majiteli domu a jednotky se vratily zpět na své základny. Na místě zasahovaly jednotky HZS Vsetín a JSDH Jasenka.

  
15. - 16. 11 PRÁCE VE VÝŠKÁCH

15. - 16. listopadu proběhlo každoroční školení našich členů na práci ve výškách a nad otevřenou hloubkou. Dvoudenní školení pod instruktorem bylo zakončeno nácvikem záchrany osob na Valově skále.

 
21.10. DÁLKOVÁ DOPRAVA VODY - Lhota u Vsetína

21.10. spolu z dalšími sbory jsme vyrazili z naší CAS Praga v3s na cvičení, které prověřilo dodávku hasební vody od potoka Rokytenka na místní hřeben.

 
10. 10. TECHNICKÁ POMOC - Ohrada

Dne 10.10. 2017 v 09:52 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Následně jsme vyjeli ke stadionu na Ohradě v počtu 8+1. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o taktické cvičení složek IZS a Krajské hygienické stanice Zlínského kraje na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Ebola. Naše jednotka, která je předurčena a vybavena pro CO a OO postavila 3 stany. První z nich byl osvětlen a vyhříván pro potřeby dekontaminovaných osob, druhý sloužil zasahujícím hasičům k vybavení ochrannými prostředky a ve třetím byl zřízen štáb velitele zásahu. Dále se pak naše jednotka řídila pokyny velitele zásahu. Cílem samotného cvičení bylo ověřit postup a taktiku složek IZS a Krajské hygienické stanice Zlínského kraje při společném zásahu.Cvičení se účastnili i studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín, kteří měli roli figurantů. Taktické cvičení složek IZS se uskutečnilo za finanční podpory Zlínského kraje.

   
7. 10. ZÁVODY V TFA - Val. Bystřice

7. 10. proběhl v obci Valašská Bystřice závod v TFA s názvem Memoriál Richarda Trčky. Zde jsme zúčastnili v kategorii ženy a muži.

 

 
30. 9. ZÁVODY V PS - Pantok

V sobotu 30. září se sjely do Vesníku sbory okrsku č. 1 – Vsetín na soutěž     “O pantok starosty okrsku“. Náš družstvo mužů se zde  umístil na 4. místě.

 

 
23. 9. ZÁVODY V TFA - Jasenka

Vsetínská Jasenka hostila poslední závod letošního ročníku Vsacké ligy TFA. Na závodníky čekalo deštivé počasí a náročná trať. Letos přijelo celkem 41 závodníků, na které taky čekaly domácí valašská kyselice nebo výborný guláš. Po ukončení celého závodu došlo k vyhlášení výsledků závodu na Jasence a také k vyhlášení celkových výsledku Vsacké ligy TFA 2017. Zde na Jasence se nejlépe umístila z našeho sboru Kateřina Zubíková, která obsadila 4. místo,a družstvo žen obsadilo 1. příčku. A v kategorii muži se nejlépe umístil Rostislav Dorňák na 24. místě a družstvo mužů obsadilo 4. příčku.

CELKOVÉ  VÝSLEDKY VSACKÉ LIGY TFA 2017
V kategorii družstev mužů jsme se umístili na 4. místě.
V kategorii muži jsme se umístili na :
18. místě Ondřej Martinek 591b.
23. místě Rostislav Dorňák 505b
V kategorii muži nad 30 let se umístil na :
6. místě Rostislav Dorňák 505b
V kategorii družstev žen jsme se umístili na 1. místě.
V kategorii žen jsme se umístili na :
4. místě Kateřina Zubíková 807b.
5. místě Martina Zbranková 768b.
6. místě Denisa Zimková 746b.
10. místě Karolína Adámková 616b.
V kategorii ženy nad 30 let se umístila na :
3. místě Martina Zbranková 768b.
 
16. 9. ZÁVODY V TFA - Vsetín

Předposlední závod TFA proběhl v areálu Masarykova gymnázia na Vsetíně. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Kateřina Zubíková, která obsadila 3. místo a družstvo žen obsadilo 1. příčku. A v kategorii muži se nejlépe umístil Vojtěch Urban na 15. místě a družstvo mužů obsadilo 4. příčku.

 
9. 9. ZÁVODY V TFA - Val. Klobouky

9. 9. proběhla soutěž konaná ve Valašských Kloboukách. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Kateřina Zubíková, která obsadila 4. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Martin Švrčina na 20. místě. V kategorii ženy jsme obsadili 1. příčku a muži 4. příčku.

   
19. 8. ZÁVODY V TFA - Halenkov

V sobotu dne 19. 8. proběhl za hasičskou zbrojní na Halenkově silový víceboj v TFA. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Kateřina Zubíková, která obsadila krásné 5. místo a družstvo žen obsadilo 1. příčku. V kategorii muži se nejlépe umístil  Rostislav Dorňák na 38. místě. a družstvo muži obsadilo 6. příčku.

  
5. 8. ZÁVODY V PS - Semetín

V sobotu odpoledne se naše soutěžní družstvo zúčastnili závodů v požárním sportu konané v Semetíně. V kategorii muži jsme závod bohužel nedokončili.

 
22. 7. ZÁVODY V TFA - Růžďka

Dne 22. 7. proběhla TFA soutěž  konaná v Růžďce. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Kateřina Zubíková, která obsadila 6. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Vojtěch Urban na 14. místě. Družstvo žen také obsadilo 1. místo a muži 4. místo.

  
8. 7. ZÁVODY V PS - Liptál

V sobotu odpoledne proběhla pohárová soutěž na fotbalové hřišti v Liptále. V kategorii muži jsme obsadili 2. příčku.

  
25. 6. ZÁVODY V TFA - Jarcová

V neděli dne 25. 6. proběhla TFA soutěž konaná v Jarcové. Zde se nejlépe umístila v kategorii ženy Kateřina Zubíková, která obsadila krásné 4. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Vojtěch Urban na 14. místě. Družstvo žen obsadilo 2. příčku.

   
24. 6. PŘÁTELSKÉ FOTBALOVÉ UTKANÍ - Dušná

Dne 24. 6. uspořádala SDH Dušná fotbalový turnaj na hřišti na nakloněné rovině.  Náš sbor se zde zúčastnil ve složení dvou družstev. Jasenka B obsadila 2. příčku a Jasenka A obsadila 3. příčku.

   
23. 6. ZÁVODY V PS - Lešná

V páteční večer jsme se zúčastnili nočních závodů v požárním sportu konané v Lešné. V kategorii muži jsme závod bohužel nedokončili.

   
21. 6. PŘEDVEDENÍ MOBILNÍCH PRACOVIŠŤ KRIZOVÝCH ŠTÁBŮ - Vizovice

Naše výjezdová jednotka se dne 21. 6. zúčastnila výjezdní porady pracovníků krizového řízení obcí s rozšířenou působností spojenou s rozvinutím pojízdných pracovišť krizových štábů obcí Otrokovice, Vsetín, Zlín, Valašské Klobouky a pracoviště Krizového štábu Zlínského kraje zorganizovalo oddělení pro zvláštní úkoly Kanceláře hejtmana Zlínského kraje. Porada byla v podstatě cvičením uskutečněná ve Skladovacím zařízení Hasičského záchranného sboru ČR ve Vizovicích. Součástí programu byla i prohlídka pohotovostních zásob a zásob humanitární pomoci, které mohou starostové obcí využít pro řešení mimořádných událostí a krizových situací.

     
10. 6. ZÁVODY V TFA - Vigantice

Dne 10. 6. proběhla TFA soutěž  konaná ve Viganticích. Tento závod zahajoval již 6. ročník  Vsacké ligy v TFA. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Denisa Zimková, která obsadila 6. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Tomáš Plánka na 19. místě.

    
13. 5. OBVODOVÉ KOLO - Vsetín

Dne 13. 5. proběhlo obvodové kolo v požárním sportu ve Vsetíně. Náš sbor se zde zúčastnil v kategorii mužů. Družstvo mužů obsadilo 4. příčku.

     
28. 4.  TECHNICKÁ POMOC - Horní Jasenka

Po návratu ze zásahu v Ústí se v 14:35 opět rozezněla siréna a dle sms zprávy se jednalo o čerpání sklepních prostoru v azylovém domě ELIM na Jasence. Naše jednotka vyjela v s DA Ford v počtu 5+1. Po příjezdu na místo určení se zde nacházela jednotka HZS Vsetín která nám předala místo zásahu a vrátila se zpět na základnu. Naše jednotka pomocí kalového čerpadla prováděla odčerpávání sklepních prostor, kde se nacházelo 10-15cm vody. Po cestě zpět na základnu jsme byly požádáni místním občanem o odčerpání ucpané šachy na dešťovou vodu. Po odčerpání a vyčistění se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě zasahovala  jednotka HZS Vsetín a JSDH Jasenka 

 
28. 4. TECHNICKÁ POMOC- Ústí u Vsetína

Dne 28. 4. v 10:09 byl naší jednotce pomocí sms zpráv vyhlášen poplach. Dle informací jsme měli vyjet do Ústí u Vsetína, kde vlivem silných přívalových dešťů hrozil sesuv půdy na železniční trať. Naše jednotka vyjela s DA Ford v počtu 7+1. Po příjezdu na místo události jsme byli informováni že jednotky budou provádět pytlování pytlů s pískem aby se odklonil tekoucí průtok vody na svah a zabránilo se dalšímu podmáčení a sesouvání půdy. Po ukončení zásahu se naše jednotka kolem 13 hodiny vrátila zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky HZS Zlín + VDS (velící důstojník směny), JSDH Ustí u Vsetína, JSDH Valašská Polanka, JSDH Vsetín - město a JSDH Jasenka.

 
26. 3.

POŽÁR POPELNICE, KONTEJNER - Dolní Jasenka

Odpoledne 26. března v 17:01 byl naší jednotce pomocí sirény vyhlášen poplach. Dle informací z KOPIS se mělo jednat o požár odpadkového koše na autobusové zastávce u minipivovaru Valášek. Jelikož se naši členové v té době nacházeli v hasičské zbrojnici, vyjeli okamžitě s DA Ford v počtu 2+1 na místo určení. Po našem příjezdu se na místě nacházela jednotka HZS Vsetín. Po poradě s velitelem zásahu jsme byli odesláni zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky HZS Vsetín a JSDH Jasenka, JSDH Vsetín - město.

   
13. 3.   POŽÁR POLNÍ POROST - Horní Jasenka

Dne 13. 3. v 11:40 jsme byli vysláni operačním důstojníkem k hlášenému požáru travního porostu na Horní Jasence. Naše jednotka vyjela s DA Ford Transit a CAS Praga V3S v počtu 5+1. Úzká a rozbahněná cesta v prudkém stoupání mezi chatkami byla pro těžké cisterny hasičů neprůjezdná. K místu požáru se muselo natáhnout několik desítek metrů hadic. Požár travního porostu v pásu asi 10 x 60 metrů blížícího se k okraji lesa se podařilo rychle uhasit a zabránit jeho rozšíření. Na místě události se nacházela starší osoba, která vykazovala známky intoxikace zplodinami hoření. Velitel zásahu proto nechal na místo povolat také zdravotnickou záchrannou službu. Po ukončení zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky HZS Vsetín, JSDH Vsetín – město a JSDH Jasenka.

  
24. 2.   IX. PLES SDH JASENKA

Dne 24. 2 . 2017 proběhl v restauraci na Moštárně již 9. hasičský ples. K poslechu a tanci hrál Zbyňek Terner.

 

   
7. 1.   VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

Dne 7. 1. byla na Jasence v restauraci Moštárna uspořádána VVH sboru SDH Jasenka.

  
© 2013  webm.ic.cz