UDÁLOSTI  ROKU 2012

VÁNOČNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ

V pátek 21.12. se ve sportovní hale na Lapači pořádal florbalový turnaj, kterého se zúčastnily týmy MěÚ Vsetín, HZS Vsetín, PČR Vsetín, Městská policie Vsetín, SDH Vsetín město a SDH Jasenka. Naše družstvo se utkalo v prvním zapase s HZS Vsetín, který jsme prohráli 7:3. Druhý zápas jsme sehráli s Městskou policií,ve kterém se nám již podařilo zvítězit 4:0. Z tabulky jsme postupovali z druhého místa, kde jsme pak narazili na PČR Vsetín o konečné 3. – 4. místo. Po velice vyrovnaném boji jsme soupeři nakonec podlehli 2:1 a umístili se na konečném 4. místě.
Celkové pořadí : 1. – HZS Vsetín
2. – SDH Vsetín město
3. – PČR Vsetín
4. – SDH Jasenka
5. – MěÚ Vsetín
6. – Městská policie Vsetín

MIKULÁŠ NA JASENCE

Již tradičně pořádal náš sbor 8. prosince akci s názvem Mikuláš na Jasence, která se konala na školním hřišti. Na programu byla spousta zábavných a doprovodných akcí pro děti. Například: Andělská dílna a Čertovský stan, kde byly přichystány zábavné hry pro děti a také zdobení stromečku. Dále probíhalo kolo štěstí o Vánoční kapry. Ke koupi byly pravé zabíjačkové speciality nebo Čertovský guláš.

POŽÁRNÍ POPLACH A EVAKUACE BUDOVY MĚSTSKÉHO ÚŘADU

V úterý 30. října v 9:00 byl v budově Městského úřadu Vsetín vyhlášen cvičný požární poplach, který se týkal všech zaměstnanců a návštěvníků úřadu. Cílem evakuace bylo praktické prověření účinnosti požárního poplachu. Hasiči HZS ZL. kraje, požární stanice Vsetín, se podíleli na záchranných pracích uvnitř budovy a provedli cvičné nasazení techniky. Naše jednotka, která je předurčena pro civilní ochranu, prováděla v prostoru evakuačního střediska v blízkosti budovy evidenci evakuovaných osob a pomáhala se zajišťováním pořádku. Celé cvičení trvalo 45 minut.

DÁLKOVÁ DOPRAVA VODY - Vsetín - Jabloňová

V páteční odpoledne jsme vyrazili na taktické cvičení spočívající ve vytvoření dopravního vedení na vsetínský hřeben – místní část Jabloňová. Naším úkolem bylo z přečerpávacího bazénku pomocí čerpadla HERON 1300 dopravit vodu k místu zásahu. Celková délka vedení 1700 metrů, počet jednotek 6, počet hadic 82 ks, čas potřebný k dopravě vody 46 minut.

DÁLKOVÁ DOPRAVA VODY - Ústí u Vsetína

V sobotu dopoledne jsme vyrazili na shromaždiště do Ústí k poradě na odborné cvičení. Jednalo se o vytvoření dálkového dopravního vedení po polní komunikaci k chatové oblasti za pomocí přenosných čerpadel a cisteren. Od výjezdu prvního vozidla uplynulo 29 minut a voda již tryskala z útočných proudnic. Celkem bylo použito 70ks hadic B, délka vedení 977m, převýšení 74m, počet hasičů a hasiček 120, počet sborů 18.

27.8. ODBORNÁ PŘÍPRAVA - Havárie vozidla

Cílem bylo úvodní seznámení s teorií a praxí při vyprošťování osob z vozidel pod dohledem HZS. Po ukázce nejpoužívanějšího speciálního vybavení HZS, pak proběhla možnost rozebírání vozidel pomocí obyčejných prostředků.

POŽÁR HOSPODÁŘSKÉ BUDOVY VSETÍN - Jasenka

Dne 15. 8. 2012 v 9:55 byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Dle informací, které nám poskytlo KOPIS Zlín, se mělo jednat o požár hospodářských budov na Vsetíně v části Horní Jasenka. Po příjezdu naší jednotky na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár bývalého chléva o rozloze 7 x 5 m. Naše jednotka na místě prováděla společně s HZS Vsetín, SDH Vsetín - Město a SDH Jablůnka hasební práce a rozebírání konstrukcí objektu. Přibližně kolem dvanácté hodiny se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

UKÁZKA TECHNIKY NA TÁBOŘE V KYCHOVÉ

Dne 26.7. 2012 Náš sbor byl přizván k ukázce hasičské techniky na dětském táboře v Kychové.

OBVODOVÉ KOLO - Mikulůvka

Dne 26.5. 2012 proběhlo obvodové kolo v požárním sportu v obci Mikulůvka. Naše družstvo se z 11. zúčastněných sborů v kategorii mužů umístilo na 9. místě. Naše ženy, se bohužel kvůli nemoci závodů nezúčastnily.

28. 4. CVIČENÍ VE SLAŇOVÁNÍ V ÚSTÍ

Dne 28. 4. proběhlo v Ústí u Vsetína cvičení a zaškolení ve slaňování na lanech, které pořádal místní sbor. Naše jednotka se zúčastnila v počtu 4 členů.

4. 3. ZDRAVOTNÍ ŠKOLENÍ

V restauraci na Moštárně uspořádal sbor SDH Jasenka zdravotní školení. Zúčastnili se ho SDH Jasenka,  SDH Vsetín město, SDH Rokytnice a SDH Semetín. Školení proběhlo ve spolupráci se ZZS Vsetín.

IV. PLES SDH JASENKA

Dne 3. 2 . 2011 proběhl v restauraci na Moštárně již 4. hasičský ples. K poslechu a tanci hrála skupina FANYNKA. Doprovodným programem bylo vystoupení šermířské skupiny Valmont.

Dne 14.1. byla na Jasence v restauraci Moštárna uspořádána VVH sboru SDH Jasenka.