MĚSTSKÁ POLICIE
156
UDÁLOSTI  ROKU 2016

20. 10. TECHNICKÁ POMOC - Rokytnice

Po návratu z prověřovacího cvičení byl naší jednotce vyhlášen poplach  17:32. Podle informace z KOPIS se mělo jednat o možný prasklý vodovodní řád v sídlišti Rokytnice. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že velitel zásahu potřeboval na místě události čerpadla, protože vytékající voda ucpala cestu a hrozilo zaplavení sklepních prostor blízkého panelového domu. Již v době našeho příjezdu VaK Vsetín zastavil přívod vody a po zhodnocení situace byly jednotky odeslány zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky HZS Vsetín, JSDH Vsetín - město a JSDH Jasenka.

20 .10. POŽÁR DOMU PRO SENIORY - Dolní Jasenka

20. října v 9:02 byla naše jednotka vyslána do domova pro seniory na Dolní Jasenku, kde mělo dojít k požáru v pokoji č.9. Po příjezdu v počtu 4+1 na místo události bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení. Naši členové vybavení dýchací technikou začali prohledávat zbytek budovy, jestli se zde nenachází další osoby postižené požárem. Po ukončení akce byla naše jednotka odeslána zpět na základnu.  Na místě zasahovaly HZS Vsetín, JSDH Vsetín - město a JSDH Jasenka.

10. - 11. 10. PRÁCE VE VÝŠKÁCH

10. - 11. 10 proběhlo každoroční školení našich členů na práci ve výškách a nad otevřenou hloubkou. Dvoudenní školení pod instruktorem bylo zakončeno slaňováním ze střechy budovy městského úřadu Vsetín po obvodovém plášti.

2. 10. ZÁVODY V PS - Pantok starosty okrsku

2. října se sjely do Vesníku sbory okrsku č. 1 – Vsetín na soutěž     “O pantok starosty okrsku“. Náš sbor v kategorii muži obsadil 1. místo a odvezl si putovní pohár.

1. 10. ZÁVODY V TFA - Valašská Bystřice

1. 10. proběhl v obci Valašská Bystřice závod s názvem Memoriál Richarda Trčky. V kategorii muži se nejlépe umístil Martinek Michal na 19.místě. V kategorii ženy se Zbranková Martina umístila na 1. místě a Zimková Denisa na 3.místě.

24. 9. ZÁVODY V TFA - Jasenka

Vsetínská Jasenka hostila již podruhé poslední závod letošního ročníku Vsacké ligy TFA. Po loňském deštivém a blátivém počasí se na účastníky závodu smálo krásné slunečné počasí. Letos přijelo celkem 47 závodníků, na které taky čekaly domácí klobásky z udírny, valašská kyselice nebo výborný guláš. Po ukončení celého závodu došlo k vyhlášení výsledků závodu na Jasence a také k vyhlášení celkových výsledku Vsacké ligy TFA 2016. Zde na Jasence se nejlépe umístila z našeho sboru Zimková Denisa, která obsadila 10. místo. A v kategorii muži se nejlépe umístil Škařupa Radim na 9. místě a družstvo mužů obsadilo 2. příčku.

CELKOVÉ  VÝSLEDKY VSACKÉ LIGY TFA 2016
V kategorii družstev mužů jsme  se umístili na 2. místě.
V kategorii muži jsme se umístili na :
10. místě Martin Švrčina 712b.
18. místě Ondřej Martinek 608b.
21. místě Jan Malý 525b
23. místě Rostislav Dorňák 513b
24. místě Michal Martinek 506b.
V kategorii družstev žen jsme se letos neumístili.
V kategorii žen jsme se umístili na :
4. místě Martina Zbranková 744b.
10. místě Denisa Zimková 599b.

17. 9. ZÁVODY V TFA - Vsetín

Dne 17. 9. 2016 proběhl v areálu Masarykova gymnázia Vsetín předposlední  závod TFA. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Kateřina Zubíková, která obsadila 3. místo. A v kategorii muži se nejlépe umístil Švrčina Martin na 10. místě a družstvo mužů obsadilo 2. příčku.

20. 8. ZÁVODY V TFA - Halenkov

V sobotu dne 20. 8. proběhla soutěž TFA Halenkov. Zde se nejlépe v kategorii ženy umístila z našeho sboru Martina Zbranková, která obsadila 14. místo. A v kategorii muži se nejlépe umístil Vojtěch Urban na 17. místě. V kategorii muži jsme obsadili 3. příčku.

6. 8. ZÁVODY V PS - Semetínský střik

V sobotu dne 6. 8. proběhla soutěž ,,Semetínský střik". Náš sbor se zde zúčastnil v kategorii mužů. Naše družstvo se umístilo na 4. místě s časem 20,24s.

6. 8. ZÁVODY V TFA - Vigantice

Dne 6. 8. proběhla TFA soutěž  konaná ve Viganticích Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Martina Zbranková, která obsadila 7. místo. A v kategorii muži se nejlépe umístil Vojtěch Urban na 6. místě. V kategorii muži jsme obsadili 3. příčku.

31. 7. TECHNICKÁ POMOC - Semetín

31. 7. v čase 17:32 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Mělo se jednat o technickou pomoc při odstranění nebezpečný stavů. Naše jednotka vyjela do Semetína, kde vlivem přívalového deště došlo k vyletí místního potoka z koryta a kanálových vpustí. Při našem příjezdu se zde již nacházely ostatní sbory. Náš sbor zde pomáhal s čerpáním vody ze zatopeních sklepu a pomáhal s pytlováním pytlů s pískem. Zpět na základnu se naše jednotka vrátila ve 23:30.

27. 7. UKÁZKA TECHNIKY - Pržno

dne 27. 7. se náš sbor se zúčastnil ukázky techniky v domově pro osoby se zdravotním postižením a osoby se zvláštním režimem v Pržně

23. 7. ZÁVODY V TFA - Růžďka

V sobotu dne 23. 7. proběhla soutěž ,,Najtvrdší hasič Růždeckej kotliny" konané ve Ružďce. Zde se nejlépe v kategorii ženy umístila z našeho sboru Martina Zbranková, která obsadila 7. místo. A v kategorii muži se nejlépe umístil Vojtěch Urban na 6. místě. V kategorii muži jsme obsadili 3. příčku.

17. 7. ZÁVODY V TFA - Jarcová

V neděli dne 17. 7. proběhla TFA soutěž konaná v Jarcové. Zde se nejlépe umístila v kategorii ženy Martina Zbranková, která obsadila krásné 11. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Martin Švrčina na 15. místě. Družstvo mužů obsadilo 3. příčku.

26. 6. ŠKOLENÍ NA LANA, ÚVAZKY A JIŠTĚNÍ - Ústí u Vsetína

V neděli pořádal sbor dobrovolných hasičů v obci Ústí u Vsetína školení členů výjezdových jednotek na lana, úvazky a jištění. Tohoto cvičení se zúčastnily i členové naší výjezdové jednotky a zde si mohly teoreticky i prakticky zlepšit své znalosti při práci z lanem.

25.6 ZÁVODY V TFA - Valašské Klobouky

V sobotu dne 25. 6. proběhla soutěž konané ve Valašských Kloboukách. Tento závod zahajoval již 5. ročník  Vsacké ligy v TFA. Zde se nejlépe umístila z našeho sboru Martina Zbranková, která obsadila 6. místo. V kategorii muži se nejlépe umístil Ondřej Martinek na 26. místě.

24. 6 ZÁVODY V PS - Lešná

V páteční večer jsme se zúčastnili nočních závodů v požárním sportu konané v Lešné. V kategorii muži jsme závod bohužel z důvodu technické závady na čerpadle nedokončili.

24. 6. POŽÁRNÍ PREVENCE NA POSCHLÉ

„Rady z oblasti požární prevence a ochrany obyvatelstva“ pro obyvatele vsetínské lokality Poschlá připravil v pátek 24. června Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. Občané si kromě získání informací jak předcházet požáru, jak se zachovat pokud požár v domácnosti vypukne, na jaká čísla volat a jak správně událost nahlásit, mohli také na modelové situaci vyzkoušet, co se naučili - tedy jak si přivolat první pomoc, co dělat do příjezdu hasičů a co dělat když na postižené místo přijedou sami hasiči.

12. 6. ZÁVODY V PS - Valašská Polanka

V neděli dopoledne jsme se sešli a vyrazili na fotbalové hřiště ve Valašské Polance. V kategorii muži jsme zde závod nedokončily.

10. 6. ZÁVODY V PS - Leskovci

V páteční večer jsme se zúčastnili nočních závodů v požárním sportu konané v Leskovci. V kategorii muži jsme z 32. přihlášených sborů obsadili 21. příčku s časem 21,816.

28. 5. TAKTICKÉ CVIČENÍ OKRSKU Č. 1.

V sobotu v dopoledních hodinách proběhla mezi Ústím a Janovou taktická příprava Okrsku č. 1 na požár obilného lánu. Taktické přípravy se zúčastnilo 9 dobrovolných sborů. Zásah byl rozdělen na pět bojových úseků. Dva úseky z přenosných stříkaček a na třech úsecích probíhal zásah přímo z cisteren. K tomu ještě probíhalo doplňování cisteren vodou. První cisternové vozy jely na Křižnou, polní cestu protínající pole směrem k Janové. Další zásahové vozy s čerpadly mířily okolo cyklostezky k břehu Bečvy, odkud se měla čerpat voda. V této části se postupně připojovala jednotlivá družstva. Taktické přípravy se zúčastnilI sbory: Ústí, Janová, Liptál, Lhota u Vsetína, Vsetín - město, Rokytnice, Jasenka, Semetín a Seninka.

15. 5 TECHNICKÁ POMOC - Muniční sklad Vrbětice

15. 5. v čase 6:30 vyjela naše jednotka v počtu 4+1směrem k požární stanici HZS Slavičín. Zde byl sraz předurčených jednotek pro civilní ochranu a ochranu obyvatelstva. Následně jsme se všichni přemístily do muničního skladu ve Vrběticích, kde jsme prováděly plnění pytlů s pískem. Po 12. hodině byla akce ukončená a v 13 hod. se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

14. 5. OBVODOVÉ KOLO - RŮŽĎKA

Dne 14. 5. proběhlo obvodové kolo v požárním sportu v Růžďce. Náš sbor se zde zúčastnil jak v kategorii mužů, tak i žen. Družstvo mužů se neumístilo. Naše ženy, obsadily 1. příčku.

2. 4.   POŽÁR. LESNÍ , POLNÍ POROST, TRÁVA - Horní Jasenka

V sobotu dopoledne dne 2. 4. se v čase 10:16 rozezněla siréna oznamující výjezd naší jednotky. Na základě oznámení jsme byli povoláni k požáru v blízkosti lesního porostu na Horní Jasence. Firma, která prováděla čištění pod elektrickým vedením, si nachystala hromadu s odstraněnými náletovými dřevinami a zapálila ji. Oheň se však rozšířil díky větru na plochu délky 30 metrů a šířky 20 metrů. Náš sbor na místě provedl doplnění cisterny HZS Vsetín. Po ukončení zásahu jsme provedly dohlídku nad požářištěm a poté se vrátili zpět na základnu. Na místě zasahovaly jednotky:  HZS Vsetín, JSDH Jasenka a JSDH Vsetín – Město.